Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620822

Dzień Patrona Szkoły

16 października 1978 roku arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła, jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędący Włochem, został wybrany na papieża i przybrał im Jan Paweł II.

16 października 2022 r., obchodziliśmy XXII Dzień Papieski pod hasłem "Blask Prawdy". Dzień Patrona Szkoły - Jana Pawła II, uczciliśmy w bardzo szczególny sposób, bo w niedzielę w Kościele p. w. św. Walentego w Konopiskach, została odprawiona Msza Święta, w asyście pocztu sztandarowego, podczas, której wystąpili uczniowie klasy V i VIII z wzniosłym montażem słowno - muzycznym, upamiętniającym Naszego Wielkiego Świętego.

W poniedziałek, do szkoły zawitał wspaniały gość w osobie ks. biskupa Antoniego Długosza, który swoją obecnością i usposobieniem, sprawił wszystkim dużo radości. Były osobiste opowieści, historie związane z Ojcem Świętym, a także wspólne śpiewanie, a nawet tańce, które przełamały dystans, między nami a duchownym.

Nie zabrakło również mini rozgrywek piłkarskich , bo przecież Karol Wojtyła, był fanem piłki nożnej. Oprócz tego były także, kody QR, krzyżówki, rebusy z papieżem w roli głównej. Uczniowie, wykonali wystawę książek, albumów, fotografii, cytatów związanych z Janem Pawłem II. Ksiądz Rafał zadbał o każdy szczegół tego dnia, łącznie ze słodkim poczęstunkiem, czyli "papiekimi kremówkami", który zakończył nasze szkolne obchody.

Jesteśmy, ogromnie dumni, że nasza szkoła choć, taka mała, to imię tak zacnego patrona otrzymała, a my, każdego roku, możemy obchodzić święto, wyboru Polaka na Stolicę Piotrową.

Autor: Aneta Baor