Sztandar szkoły

Szkoła Podstawowa w Łaźcu posiada sztandar, poświęcony w dniu 17 czerwca 2006 roku.

Sztandar jest symbolem polskiej tradycji narodowej.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele otaczają sztandar należnym szacunkiem, stosują się do wymogów ceremoniału sztandaru.

Sztandar o wymiarach 125cm x 110 cm ma następujący wzór:

Jedna strona jest wypełniona czerwonym tłem, na którym umieszczony jest orzeł (godło państwowe), strona druga ma białe tło, a pośrodku umieszczony jest herb papieski, nad nim napis: „Szkoła Podstawowa” pod herbem umieszczono napis: „imienia Jana Pawła II
w Łaźcu” (napis wykonany jest w barwie szkarłatnej). Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami. Drzewce sztandaru zakończone są metalową nasadką przedstawiającą orła w koronie.

W przypadku żałoby narodowej lub wewnętrznej szkoły, przypina się do drzewc sztandaru od strony godła, wstążkę w barwach narodowych dodając wstążkę czarną.

Szkoła posiada Ceremoniał szkolny, będący odrębnym dokumentem, opisuje także organizację świąt państwowych i szkolnych w placówce.

Ustala się Dzień Patrona na dzień 16 października.

/Statut Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu/