Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

• Odwiedziło nas: 620969

Pierwsze zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu MEiN LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W ramach dofinansowania programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nasza szkoła została zaopatrzona w nowoczesny sprzęt. Zakupiliśmy między innymi: drukarkę 3D, okulary oraz kontrolery ręczne VR, projektor, sprzęt do rejestracji audiowizualnej (parasol do robienia zdjęć, statywy, stabilizator, mikrofon, zestaw bezprzewodowy)oraz lutownicę.

Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji kreatywnych i technicznych. Pozwoli to na uatrakcyjnienie zajęć a uczniowie będą mogli odkrywać swoje talenty
i zainteresowania.

Do tej pory nasi uczniowie wykorzystali sprzęt na zajęciach technicznych i przyrodniczych. Zapoznali się z obsługą sprzętów dostępnych w naszej szkole oraz ich zastosowaniem w życiu codziennym i zawodowym. Zagłębiali tajniki sztuki wykonywania zdjęć oraz za pomocą okularów VR przenieśli się do Dubaju, Londynu a także w głębię oceanu wraz z rekinami!

Zajęcia sprawiają uczniom wiele radości, a wraz z każdą nową odkrytą funkcją naszych nowoczesnych sprzętów sprawiają im coraz więcej satysfakcji.

Autor: Martyna Urbaniak