Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Akcja "Przerwa na czytanie"

W dniu 27 października 2022 roku w naszej szkole zaległa względna cisza...

Było to bardzo dziwne uczucie. Nikt nie biegał po szkolnym korytarzu, dzieci siedziały skupione w małe grupki, bądź samotnie, w wybranych przez siebie miejscach na terenie szkoły. Cóż takiego mogło się wydarzyć? Większość dzieci zajęła się... czytaniem.

Długa przerwa zwana również przerwą obiadową została dziś poświęcona czytaniu. Czytano książki własne, lektury szkolne, gazetki oraz komiksy czy też bajki, baśnie i bajeczki. Najmłodszym uczestnikom akcji bajki czytała wychowawczyni przedszkola, pani Kasia. Pozostali uczniowie radzili sobie samodzielnie.

Te osoby, które nie przyniosły własnej książki mogły skorzystać ( za zgodą pani bibliotekarki) z oferty zorganizowanego kiermaszu książki, jaki od kilku dni odbywa się w naszej szkole.

Autor: Beata Cierpiał