Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Przerwa na czytanie

Zapraszamy do dołączenia do kolejnej akcji promującej czytelnictwo - "Przerwa na czytanie"

W minionym roku szkolnym część nauczycieli naszej szkoły przeprowadziła akcję czytelniczą związaną z ogólnopolską akcją "RATUJMY CZYTELNICTWO", która wiązała się z popularyzowaniem czytelnictwa wśród uczniów. Na lekcjach (również zdalnych) uczniowie oraz nauczyciele czytali przez kilka minut, na początku lekcji, fragmenty wybranych przez siebie lektur. Podciągnęliśmy te działania do akcji pod tytułem "Silence on lit" ("Cisza, czytamy!"). Po przyjściu do szkoły kontynuowaliśmy czytanie. Organizowane były wystawy książek, kiermasze, przedstawienie zachęcające do czytania. Książki były wszędzie. A patronem tych akcji był Jan Paweł II, który książki kochał, czytał i oczywiście niejedną napisał.

W bieżącym roku szkolnym pewne sprawdzone działania związane z upowszechnianiem czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży będziemy kontynuować. W związku z czym zgłosiliśmy szkołę do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie"

Umawiamy się na przerwę w dniu 27 października. Zapraszamy wszystkich, którzy w tym dniu  w czasie "dużej" przerwy znajdą się w naszej szkole do udziału w akcji. Ze swoją książką, bądź pożyczoną z biblioteki.

Autor: Beata Cierpiał