Rodzicu! Zapisz dziecko do klasy I

Szanowni Państwo;

Z wielką przyjemnością informuję, że jest zgoda organu prowadzącego, tj. Gminy Konopiska, a tym samym realna możliwość utworzenia w naszej szkole od września 2022 roku oddziału dla klasy I. Jednak ostateczna decyzja należy do Państwa.

Zwracam się do wszystkich Rodziców, którzy mogliby zapisać swoje dzieci do klasy pierwszej, aby zapoznali się z ofertą naszej szkoły.

Nie ukrywam, że bardzo zależy nam na utworzeniu w szkole klasy pierwszej. Pragniemy rozwijać szkołę w Łaźcu, która ma szansę stać się "drugim domem" dla Waszych Dzieci. Mamy konkretny pomysł i plan rozwoju szkoły w kierunku rozwijania kompetencji językowych.

Mała szkoła i mało liczne klasy są naszym atutem. W niewielkich zespołach klasowych mamy realną możliwość objąć opieką każde dziecko w grupie, dostosować pracę dydaktyczną i wychowawczą do indywidualnych potrzeb, możliwości, predyspozycji dziecka. U nas uczeń nie jest anonimowy. W naszej szkole panuje domowa atmosfera, staramy się tworzyć dobry, przyjazny klimat. Zapewniamy fachową opiekę specjalistów - pedagoga, psychologa, logopedy.

Posiadamy dobrze wyposażone sale lekcyjne, min. w każdej klasopracowni są tablice multimedialne lub monitory interaktywne, w szkole są tablety dla uczniów, mamy salę komputerową, roboty edukacyjne, pomoce multimedialne, gry podłogowe i inne pomoce dydaktyczne, które wykorzystujemy podczas zajęć lekcyjnych oraz dodatkowych. Ostatnio szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne w ramach projektu MEiN "Laboratorium przyszłości" oraz pozyskaliśmy dofinansowanie do zakupu wyposażenia szkoły w pomoce do zajęć specjalistycznych w ramach projektu rządowego "Aktywna Tablica SPE". Na bieżąco uzpełniamy naszą bazę dydaktyczną, sprzęt i wyposażenie sal.

Jesteśmy aktywni w środowisku, organizujemy imprezy okolicznościowe, wycieczki, akcje charytatywne, realizujemy wiele projektów ekologicznych, profilaktycznych, wychowawczych i edukacyjnych.

Pozyskaliśmy Akredytację w programie Erasmus + Akcja 1 SCH 121 Edukacja szkolna - mobilność uczniów i kadry na lata 2022-2027 i od września 2022 roku, w ramach przyznanego dofinansownia, rozpoczynamy kolejny nasz projekt w programie Erasmus+ Akcja 1.

Jeśli szukacie Państwo takich warunków do nauki dla swojego Dziecka, to właśnie nasza szkoła jest na miarę Waszych potrzeb.

Wychodząc na przeciw zgłaszanym oczekiwaniom, pracujemy obecnie nad utworzeniem od września 2023 roku oddziału dwujęzycznego w szkole. W związku z powyższym, planowanowane jest od września 2022 roku wdrożenie edukacji językowej już od klasy I i zwiększenie godzin języka angielskiego (dla klasy I - 3 godziny zamiast 2 godzin języka angielskiego).

Czekamy na Wasze zgłoszenia do końca lipca 2022 roku.

Autor: Magdalena Wronkowska