Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III " English is Fun"

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III "English is Fun"

W ramach ewaluacji projektu Erasmus+ „ Nasza wiedza kluczem do Europy” odbył się 30 maja 2022r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu I Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III "English is Fun”. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół w gminie. Gościem specjalnym była Pani Iwona Lisek Wice-Wójt Gminy  Konopiska.

Uczestnicy zmagali się z zdaniami indywidualnie oraz w parach jako przedstawiciele danej szkoły, rywalizując na tabletach w aplikacji Kahoot. Należy podkreślić, że grupa zawodników wykazała się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Jury podjęło decyzję o dogrywce, kiedy wyłoniło trzech uczniów z maksymalną liczbą punktów. Finalnie,  na pierwszym miejscu w zmaganiach indywidualnych uplasował się Oliwier Górniak ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach-Korzonku, na drugim - Hubert Ciuk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii, a trzecie miejsce zajął Franciszek Konopczyk ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach- Korzonku.

W rozgrywkach drużynowych pierwsze miejsce zdobył Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii, drugie Zespół Szkolno- Przedszkolny w Rększowicach, a trzecie miejsce dla swojej szkoły wywalczył drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jamkach- Korzonku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, albowiem dzieci i opiekunowie bardzo profesjonalnie podeszli do konkursu o czym świadczą wysokie noty wszystkich startujących w konkursie.

Autor: Monika Wewiór-Mendrela