Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620802

Zmiana do organizacji pracy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu

W związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nowe zalecenia przygotowano także dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Nowe Wytyczne pozwalają na dalsze utrzymanie bezpieczeństwa zdrowotnego.

Na podstawie nowych Wytycznych zostały uaktualnione zasady pracy obowiązujące w naszej szkole.

Data obowiązywania: od dnia 11 kwietnia 2022r.

Ogólne zasady obowiązujące w szkole:

Higiena – częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Wietrzenie – przed zajęciami, w trakcie zajęć (w zależności od warunków pogodowych) i podczas przerw oraz po skończonych zajęciach.

Dystans – zaleca się stosowanie w przestrzeniach wspólnych tzw. bezpiecznych odległości pomiędzy osobami 1,5 -2,0 m.

Dezynfekcja – po zakończonych zajęciach mycie powierzchni biurka, stolików, krzeseł w salach detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Maseczka – w przypadku wystąpienia objawów chorobowych, złego samopoczucia.

Szczepienia – rekomendowane dla pracowników szkół i przedszkola oraz uczniów.