Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620937

Pasowanie na czytelnika

25 marca2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy V - przedstawienia kukiełkowego pt: „Czerwony Kapturek”.

Następnie uczennice klasy IV zaprezentowały piosenkę „Mała książka, wielki człowiek”.

Część druga to sprawdzian dla pierwszoklasistów. Musieli oni sprawdzić się w różnych konkurencjach: rozpoznać bajki, dopasować rekwizyty do bajki, ułożyć puzzle bajkowe, odpowiedzieć na pytania dotyczące wysłuchanego wiersza. Wszystkie zadania wykonali znakomicie.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.