Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Pomoce zakupione w ramach projektu MEiN "Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to rządowa inicjatywa finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”. W jej ramach szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymają środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji takich jak współpraca, kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów czy obycie z nowymi technologiami.

W ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na kwotę w wysokości 30 000,00 zł.

W grudniu 2021 roku zakupiliśmy część sprzętów i pomocy do pracowni przedmiotowych wg wykazu tzw. wyposażenia podstawowego na kwotę 60% dofinansowania, czyli 18 000,00 zł. Nowe wyposażenie dotarło do szkoły w styczniu 2022 roku i oczekujemy obecnie na drugą transzę naszego zamówienia z programu "Laboratoria Przyszłości".

W ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt do nauki, który będzie wykorzystywany na różnych przedmiotach: informatyka, technika, matematyka, biologia, przyroda, fizyka, geografia, muzyka. Ponadto będzie służył uczniom do organizacji projektów edukacyjnych i szkolnych uroczystości.

Nasze pracownie przedmiotowe wzbogaciły się o:

• drukarkę 3D wraz z oprogramowaniem i akcesoriami (w tym laptop HP) oraz filamentami do kolorowego druku 3D
  • mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami
  • stację lutowniczą, lutownica grotowa z akcesoriami
  • statyw z akcesoriami do realizacji nagrań
  • mikroport bezprzewodowy
  • zestaw oświetlenia do realizacji nagrań
  • mikrofon kierunkowy i gimbal

Autor: Magdalena Wronkowska