Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Od 1 lutego rozpoczęła się rekrutacja uczniów do klasy I oraz dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023.

Od dnia 1 lutego 2022 roku zapraszamy do składania kart zgłoszeń dzieci do klasy I szkoły podstawowej zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły.

W dniach od 1 do 9 lutego rodzice dzieci przedszkolnych składają deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego w naszej placówce.

Więcej informacji znajduje się w zakładce REKRUTACJA

Do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych przyjmowane są dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły bez żadnej rekrutacji, tylko na podstawie zgłoszenia rodziców. Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły składają do dnia 28 lutego 2022r. "Zgłoszenie do pierwszej klasy SP" (plik do pobrania w zakładce Rekrutacja - Przyjęcie ucznia do szkoły).

Dyrektorzy szkół, w których po przyjęciu do klasy pierwszej uczniów z obwodu danej szkoły będą nadal dysponować wolnymi miejscami od 1 marca 2022 roku mogą rozpocząć rekrutację na rok szkolny 2022/2023 dla dzieci spoza obwodu danej szkoły (tylko po uzgodnieniu z organem prowadzącym). Rodzice wówczas składają wniosek o przyjęcie do klasy I.

Przypominamy, że obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat (dzieci ur. w 2015 roku).

Obwód szkolny rozumiany jest jako adres zamieszkania dziecka, czyli nie uwzględnia się przy rekrutacji adresu zameldowania.

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023 odbędzie się w terminie od 28 lutego do 4 marca 2022r. (wiecej informacji w zakładce Rekrutacja - Zapisy do przedszkola);
W rekrutacji mogą brać udział dzieci z rocznika 2016 – 2019 zamieszkałe na terenie gminy Konopiska. Szczegółowych informacji dotyczących wzoru wniosku i załączników, które należy złożyć do rekrutacji udzielają poszczególne placówki przedszkolne i szkolne. Jednocześnie Rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkoli w obecnym roku szkolnym przypominamy o konieczności złożenia w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza, deklaracji woli kontynuacji edukacji przedszkolnej. Deklarację należy złożyć w terminie od 1 do 9 lutego 2022r. Niezłożenie deklaracji w terminie oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu.

Grafika do zdjęcia pobrana ze strony:

Designed by brgfx / Freepik

Sztandar plik wektorowy utworzone przez brgfx - pl.freepik.com