Sobota, 2024-05-11

• Odwiedziło nas: 620849

"DNI PAPIESKIE" W NASZEJ SZKOLE

"DNI PAPIESKIE" W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W ŁAŹCU

Obchodom tegorocznego XXI Dnia Papieskiego, przyświecało hasło "Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi". Słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział podczas homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu, corocznie obchodzimy święto, naszego wspaniałego patrona - Jana Pawła II. Obchody rozpoczęliśmy 18 października od uroczystej akademii, przedstawienia słowno-wokalnego "Życie i pontyfikat Jana Pawła II". Na wstępie, zaśpiewaliśmy hymn szkoły w asyście pocztu sztandarowego. Była wspólna modlitwa oraz wypuszczenie balonów w kolorze białym i żółtym z przypiętymi intencjami od szkolnej społeczności, które poleciały wysoko do nieba i mamy nadzieję, że zostały przeczytane przez Ojca Świętego, który czuwa nad nami i tam z góry nam błogosławi.

Następnego dnia, podczas przerw lekcyjnych, uczniowie rozwiązywali krzyżówki z kodami QR, rebusy, zagadki, były też dla najmłodszych kolorowanki itp. W środę, wspólnie wykonaliśmy Drzewo Papieskie z odbitych naszych dłoni, które zostało usytuowane w korytarzu szkolnym, obok obrazu i relikwii Św. Jana Pawła II.

W czwartkowy dzień, podczas długiej przerwy, wysłuchaliśmy przemówienia Papieża, zwracającego się do dzieci i młodzieży oraz posmakowaliśmy pysznych "papieskich kremówek", któe dotarły do szkoły prosto z wadowickiej cukierni.

Natomiast w piątek, posadziliśmy żonkilowe cebulki na szkolnym "Żonkilowym Polu Nadziei" w ramach akcji "Pomoc dla Hospicjum". W niedzielę, uczniowie złożyli hołd Janowi Pawłowi II w kościele parafialnym p.w. Św. Walentego w Konopiskach i uczcili Dzień Papieski recytując wiersze i śpiewając pieśni religijne.

Na zakończenie obchodów Dni Patrona, został zorganizowany wyjazd dla uczniów i rodziców do Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły. Wszyscy uczestnicy wycieczki wzięli udział we Mszy Świętej odprawianej w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, którą odprawił Ks. Rafał. Potem skosztowaliśmy kremówki w pobliskiej kawiarni i zwiedziliśmy Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Św. Jana Pawła II. Ostatnią atrakcją naszej wizyty w Wadowicach była wycieczka wspomnień kolejką wadowicką "Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II - Szlakiem Karola Wojtyły".

Jesteśmy dumni z tego, że nasza szkoła, choć taka mała, imię tak wielkiego patrona otrzymała, zaszczyt to dla nas ogromny, że nawet w słowach nie umiemy wyrazić tego, ale bardzo się cieszymy, że każdego roku DNI PAPIESKIE obchodzimy.