Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Komunikat w sprawie zachowania reżimu sanitarnego

Szanowni Państwo,

w naszym wspólnym interesie jest zachowanie i przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego na placówce, przede wszystkim w trosce o zdrowie naszych dzieci/uczniów/wychowawnków.

W związku z trwającą sytuacją pandemii Covid-19 i wzrastającą stale liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2 przypominamy, że nadal w naszej szkole obowiązują zasady reżimu sanitarnego.

Pamiętajmy, że:

1. Przed wejściem do budynku należy nałożyć maseczkę ochronną na usta i nos.
  2. Zdezynfekować ręce (przy wejściu do szkoły oraz do szatni przedszkolnej stoi stacja do bezdotykowej dezynfekcji rąk).
  3. Zachować dystans społeczny min 1,5 - 2,0 metry odległości w stosunku do innych osób, w tym osób z personelu szkoły.
  4. W pomieszczeniu szatni przedszkolnej może przebywać tylko 1 osoba dorosła (rodzic, opiekun) z dzieckiem.
  5. Do szkoły wchodzą uczniowie samodzielnie, bez opieki rodziców. Nadzór nad uczniami sprawują nauczyciele dyżurujący na korytarzu.
  6. Uczniów obowiązują na terenie szkoły maseczki ochronne na usta i nos w przestrzeniach wspólnych (korytarz, szatnia, łazienka).
  7. Nie przyprowadzamy do szkoły/przedszkola dzieci z objawami choroby (katar, kaszel, gorączka, ból głowy, ból gardła, wymioty, biegunka itp).
  8. Nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola/szkoły (nawet gdy jest zdrowe i nie ma objawów), jeśli domownicy przebywają w kwarantannie lub izolacji.

Wszyscy uczniowie przy wejściu do szkoły dokonują samodzielnie pomiaru temperatury za pomocą termometru bezdotykowego i dezynfekują ręce. Po wyjściu z szatni dokładnie myją ręce mydłem.

Dzieci po wejściu do przedszkola i w czasie przebywania w oddziale przedszkolnym mają mierzoną temperaturę za pomocą termometru bezdotykowego.

Pomiaru temperatury dokonują nauczyciele przedszkola przy przyjmowaniu dziecka do grupy rano oraz w ciągu dnia, jeśli zauważą niepokojące symptomy.

W przypadku wystąpienia u dziecka stanu podgorączkowego 370C, lub uporczywego kaszlu, objawów kataru, czy złego samopoczucia u dziecka, Rodzice są natychmiast o tym fakcie informowani i proszeni o jak najszybszy odbiór dziecka z przedszkola/szkoły. Do czasu przyjazdu Rodziców, dziecko przebywa w tzw. izolatorium pod opieką osoby z personelu przedszkola/szkoły.

Dziękujemy za wyrozumiałość oraz przestrzeganie zasad sanitarnych na placówce.

Życzymy wszystkim zdrowia, abyśmy mogli jak najdłużej korzystać z formy nauki stacjonarnej oraz cieszyć się ze wspólnie spędzanych dni w przedszkolu/szkole.