Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

Konferencja "Drogowskazy pozostawione przez kard.S.Wyszyńskiego na czas kryzysu"

Dnia 27 października br odbyła się na Jasnej Górze, w Sali Papieskiej, konferencja dla nauczycieli poświęcona przesłaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Temat konferencji : „Drogowskazy pozostawione przez kard. Stefana Wyszyńskiego na czas kryzysu”

Konferencję prowadzili:

Moderator: Izabela Tyras, przewodnicząca o/w Częstochowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, którego Prymas Wyszyński jest patronem, dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry.

Wykładowca –Beata Mackiewicz, kierownik Wydawnictwa Instytutu Prymasa Wyszyńskiego Soli Deo, autorka i współautorka wielu książek i publikacji o kard. Stefanie Wyszyńskim w tym m.in. „Kardynał Stefan Wyszyński 1901–1981” wydanej przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Pamięci Narodowej i Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego czy najnowszej „Głos z Jasnej Góry” będącej antologią nauczania Prymasa Tysiąclecia, która ukazuje się po raz pierwszy bez ingerencji komunistycznej cenzury, a w której poznajemy rzeczywistą wymowę przemówień Błogosławionego z końca lat 60 oraz 70 o zadaniach rodziców, szkoły, państwa, o roli Matki Bożej w dziejach naszego Narodu.

Wykładowca – o. dr Grzegorz Prus, paulin, historyk Zakonu, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego, przeor i rektor Wyższego Seminarium Duchownego OO. Paulinów od 2014 do 2020r., wykładowca Historii Kościoła,od r. 2021 Redaktor Naczelny Dwumiesięcznika „Jasna Góra”.

Autor: Beata Cierpiał