Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Pamiętnik stanu wojennego

W ramach projektu związanego z 40. rocznicą ogłoszenia stanu wojennego w Polsce uczniowie podjęli zadanie związane z wywiadem. Wywiad miał być przeprowadzony z osobami, które były świadkami historii sprzed czterdziestu lat .

Niektórzy byli świadomymi świadkami wydarzeń 1981 roku, a może również uczestnikami tamtych, tak ważnych dla Polaków dni.

Zadanie dla uczniów wcale nie było takie proste. Nie wszyscy świadkowie tamtych lat byli zaangażowani w działalność i ruch solidarnościowy, nie wszyscy byli zorientowani i do tak naprawdę świadomi, co się właściwie dzieje, choć każdy pamięta to, co w tym trudnym okresie było dla niego osobiście ważne. Opowiedzieć innym o własnych przeżyciach również nie jest łatwo. Uczniowie poradzili sobie całkiem nieźle z zadaniem projektowym i udało im się stworzyć "pamiętnik stanu wojennego".

Autor: Beata Cierpiał