Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Konferencja „Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek NSZZ „Solidarność”.

W dniu 21 października br w siedzibie RODN ”WOM” w Częstochowie odbyła się konferencja związana z projektem ”Gdy gaśnie pamięć ludzka,dalej mówią kamienie-13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!”

Spotkanie odnosiło się do tematu: „Pamięć o tych, którzy współtworzyli związek NSZZ „Solidarność”.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, którzy byli świadkami historii tamtych lat stanu wojennego, wchodzili w skład zakładanego związku, byli represjonowani, tworzyli nową historię innej Polski. Działacze związkowi opowiadający o potrzebie walki o godne życie, lepsze warunki życia swoich dzieci, lepsze jutro. Mówiący o potrzebie wyrwania się się spod kontroli powojennego „okupanta” o ludzkiej solidarności, która nie zwraca uwagi na jakikolwiek status społeczny. Opowiadano o przeżyciach, trudnościach i nadziei. Wspaniałe historie ludzi chodzących z podniesioną głową.

Autor: Beata Cierpiał