Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620673

Jesienna lekcja w Parku Korzonek

W dniu 20 października br uczniowie klas I-V  uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Parku Korzonek. Zajęcia miały charakter przyrodniczo-ekologiczny. Park Korzonek promuje naturalną uprawę roślin w systemie permakultury.

Słoneczna, jesienna pogoda sprzyjała zorganizowanym zajęciom na świeżym powietrzu.

Uczniowie mieli okazję obserwować rośliny w jesiennym ogródku warzywnym, rozpoznawały zioła min. za pomocą zmysłu węchu, nazywały warzywa.

Dzieci zwiedziły kurnik, oglądały ule, poznając budowę ula, zwyczaje pszczół oraz wytwory ich pracy. Odwiedziły także zagrody ze zwierzętami, w których były kozy, alpaki, daniele. Pani Małgosia opowiadała ciekawie o swoich zwierzętach z Parku, które dzieci mogły nie tylko poznać, ale również nakarmić.

Posiłek na świeżym powietrzu smakował wszystkim wybornie. Po posiłku wyrzucaliśmy jednorazowe papierowe naczycia segregując odpady i śmieci do odpowiednich pojemników.

Nie zabrakło oczywiście atrakcji ruchowych - na dzieci czekał labirynt oraz tajemniczy jaszczur.

To był bardzo aktywnie i pożytecznie spędzony czas.