Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620567

Obóz językowy w Załęczu Wielkim

„Nauka angielskiego i nie tylko…”

Dwie uczennice naszej szkoły w lipcu br. uczestniczyły w Obozie Językowym, organizowanym przez Ośrodek Szkoleniowo – Wypoczynkowy ZHP ,,Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego w szkolnego projektu pt. ,,Zielona Klasa – Green Class” Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Hania i Lena w czasie wakacji doskonaliły swoje umiejętności językowe. Uczestniczki obozu miały zajęcia z wolontariuszami prezentującymi różne kultury, rasę i wyznania. Poznały wolontariuszy z Azerbejdżanu, Grecji, Gruzji, Kenii i Nigerii.

Pobyt na obozie dostarczył naszym uczennicom wiele ciekawych informacji o życiu w różnych stronach świata, nauczył szacunku i tolerancji wobec inności, ale przede wszystkim umożliwił kontakt z „żywym” językiem angielskim.

Uczennice przeżyły niesamowitą przygodę, a wspomnienia z obozu długo zachowają w pamięci.

Autor: Agnieszka Chmielewska