Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

• Odwiedziło nas: 620959

Jem zdrowo i kolorowo

Od kilku tygodni nasza szkoła jest uczestnikiem projektu Jem zdrowo i kolorowo realizowanego na platformie eTwinning.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na sposób odżywiania się polskich nastolatków, podniesienie świadomości uczniów dotyczącej produktów żywnościowych, zachęcenie do wybierania zdrowej żywności, a także rozwijanie umiejętności pracy w grupie, wyszukiwania i selekcjonowania informacji oraz zarządzania własnym czasem.

Nauczycielki naszej szkoły -  pani Katarzyna Kisiela i pani Agnieszka Strużykowska uczestniczyły w szkoleniach dotyczących realizacji projektu. Po czym nadszedł czas na aktywne włączenie uczniów naszej szkoły do realizacji projektu. Pierwszym zadaniem było stworzenie loga projektowego. Uczniowie samodzielnie pracowali nad stworzeniem pracy. Wybrane loga zostały umieszczone na platformie. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę -16 kwietnia 2021r.

Uczniowie przygotowywali również pytania do ankiety „Co je polski nastolatek?” Te informacje również znajdują się na stronach projektu.

Wszyscy uczestnicy projektu "Jem zdrowo i kolorowo" wezmą udział w spotkaniu z Panią Joanną Gadomską, znaną w sieci z prowadzenia strony FB "Biologia z Blondynką", które odbędzie się 13 kwietnia o godz. 17.00 na platformie Zoom.

Kolejne działania odbędą się podczas kilku następnych tygodni.

Autor: Agnieszka Strużykowska, Katarzyna Kisiela