Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wycieczka do Parku Korzonek

W minioną środę pogoda dopisała i uczniowie z klas 1-3 mogli zrealizować zaplanowaną w projekcie English Teaching pt. „Green Class”, wycieczkę do  Parku Korzonek w Korzonku. Jedno z działań grupy projektowej zakłada wizytę w pobliskim parku w celu zapoznania się z procesem sadzenia i wysiewania roślin w systemie permakultury. Kompetentna obsługa zapoznała dzieci z zasadami uprawy roślin oraz wyjaśniła, w jaki sposób ekologicznie uprawiać ogródek wykorzystując do tego tylko dobrodziejstwa matki natury. W myśli powiedzenia Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem” dzieci miały też okazję „popracować” w parku. Przykrywały słomą rośliny na grządkach w celu ich szybszego wzrostu oraz zasadziły ziemniaki i dynie w…snopkach słomy. Ponadto, udało nam się zaobserwować jak wygląda życie pszczół w ulu, nakarmić plasterkami marchewki alpaki, policzyć ile jajek zniosły kury w kurniku, przywitać nowych mieszkańców parku- kozy, które przyjechały dzień wcześniej. Na zakończenie wycieczki upiekliśmy kiełbaski na ognisku oraz miło spędziliśmy czas na placu zabaw. A teraz do dzieła! Uczestnicy projektu założą ekologiczny ogródek na placu szkolnym.