Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Wytczne MEiN, MZ i GIS (aktualizacja od 17 maja br.)

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych (aktualizacja 17.05.2021 r.)

Organizacja zajęć w szkole

Ogólne zasady:

Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.

Dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.

Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.

Wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych (...)

(...) Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne)...

W szkole nadal jest ograniczenie przebywania osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (tylko osoby bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej). Osoby te obowiązane są do stosowania środków ochronnych (maseczki, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk), zachowania dystansu od innych osób min. 1,5 m oraz przebywania w wyznaczonych obszarach szkoły.

Należy zapewnić sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji opiekunów ucznia z wychowawcami, nauczycielami przedmiotu, dyrektorem. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość (edziennik, telefon, poczta email, komunikator).

(...) Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole ma ograniczoną do minimum możliwość kontaktowania się z pozostałymi klasami.

W salach lekcyjnych, w których zajęcia prowadzą różni nauczyciele, rekomenduje się:

• zachowanie odległości między stolikiem nauczyciela a ławkami uczniów, co najmniej 1,5 m, chyba, że pomiędzy stolikiem nauczyciela a ławkami uczniów znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika,
  • pozostawienie wolnej ławki w bezpośrednim sąsiedztwie stolika nauczyciela,
  • przed rozpoczęciem zajęć zdezynfekowanie powierzchni dotykowej biurka nauczyciela,
  • w miarę możliwość, ograniczenie przemieszczania się nauczyciela pomiędzy ławkami uczniów,
  • w miarę potrzeby, zapewnienie nauczycielowi maseczki, rękawiczek jednorazowych lub środków do dezynfekcji rąk - przez pracodawcę.

Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Wprowadzone zmiany do Organizacji pracy Szkoły Podstawowej

im. Jana Pawła II w Łaźcu

z dnia 18 stycznia 2021r. - aktualizacja nr 2

(data obowiązywania: od dnia 17 maja 2021r.)

Od 17 maja 2021r. uczniowie klas starszych IV-VIII przechodzą na naukę w systemie hybrydowym (50% w szkole/50% zdalnie).

Ustala się harmonogram nauki stacjonarnej na terenie szkoły dla uczniów klas IV-VIII.

HARMONOGRAM NAUKI STACJONARNEJ:

17.05. (poniedziałek) - klasa IV (sala nr 4)

18.05. (wtorek) - klasa VI (sala nr 4) + klasa VIII (sala nr 6)

19.05. (środa) - klasa VI (sala nr 4) + klasa VII (sala nr 6)

20.05. (czwartek) - klasa VII (sala nr 4)

21.05. (piątek) - klasa IV (sala nr4)

24.05. (poniedziałek) - klasa VI (sala nr 4) + klasa VII (sala nr 6)

25-26-27.05. - dni wolne od zajęć dydaktycznych w szkole

28.05. (piątek) - klasa IV (sala nr 4)

W dniach 25-26-27 maja br. uczniowie klasy VIII przystępują do Egzaminu Ósmoklasisty.

W dalszym ciągu zajęcia w systemie nauki zdalnej są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art.30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. – Prawo oświatowe.

Nadal kontynuowane są stacjonarne konsultacje dla uczniów klasy VIII (sala nr 6), które organizuje się na terenie szkoły. Konsultacje odbywają się indywidualnie lub w grupie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego z nauczycielami przedmiotów egzaminacyjnych (język polski, matematyka, język angielski).

Zajęcia dla poszczególnych oddziałów odbywają się bez zmian wg planów lekcji w roku szkolnym 2020/2021.

Nauczanie zdalne odbywa się nadal w naszej szkole za pomocą platformy Google Classroom i komunikatora Meet.

Na terenie szkoły obowiązują w dalszym ciągu ustalone zasady higieny i bezpiecznego postępowania z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z Covid-19.

Dokument w całości do pobrania w plikach