mLegitymacja - nowa usługa w naszej szkole

Informujemy, że zostało utworzone konto do obsługi Programu mLegitymacja szkolna dla naszej szkoły.

W najbliższym czasie uczniowie otrzymają kody aktywacyjne, za pomocą których można będzie pobrać indywidualnie poprzez Profil Zaufany mLegitymację szkolną.

Adres portalu do obsługi Programu mLegitymacja szkolna:  https://legitymacje.mdokumenty.gov.pl/   (zakładka - Świat Ucznia)

Instrukcja obsługi Portalu znajduje się na stronie głównej Portalu po zalogowaniu Profilem Zaufanym.

Poniższy link prowadzi do portalu BIP, mc.bip.gov.pl

Aby aktywować Usługę mLegitymacja, należy:

• Uruchomić Aplikację, aktywować ją lub zalogować się do niej.
  • Wybrać opcję dodaj mLegitymację.
  • Zapoznać się z informacją o procesie aktywacji mLegitymacji.
  • Zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go.
  • Wyrazić zgodę dla systemu na używanie zasobów systemowych (jeśli taka zgoda nie była jeszcze udzielona).
  • Zeskanować kod QR otrzymany w szkole. W przypadku problemu kod można wprowadzić korzystając z klawiatury telefonu.
  • Wprowadzić kod aktywacyjny otrzymany w szkole.
  • Zatwierdzić komunikat i wczytać dane legitymacji do Aplikacji.
  • Automatyczne wydanie certyfikatu.

Wydanie certyfikatu

Po pobraniu danych z systemu automatycznie jest tworzony i pobierany certyfikat Ucznia potwierdzający autentyczność pobranych danych.

Certyfikat przypisany jest do Użytkownika i smartfona, którym posługuje się Użytkownik. W celu utworzenia certyfikatu i zarządzania certyfikatami Minister przetwarza dane osobowe Użytkownika oraz nazwę urządzenia, dla którego certyfikat został wydany.

Ważność certyfikatu jest ograniczona w czasie i jest tożsama z okresem ważności wydanej Uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej.

PDF w plikach do pobrania „Informacje o publicznej aplikacji mobilnej”, w którym znajdują się wszystkie informacje w ramach usługi mLegitymacja.