Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Projekt CMI w naszej szkole

Uczniowie klasy IV realizują kolejne zadania projektowe online

W roku szkolnym 2020/2021 ośmiu uczniów z klasy IV wzięło udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego - CMI.

Celem projektu jest:

• podnoszenie kompetencji kadry dydaktycznej
  • aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.

Uczniowie biorą udział w cotygodniowych zajęciach, na których rozwiązują różne problemy matematyczne, tworzą animacje, sterują duszkami na ekranie monitora. Działania swoje wykonują w środowisku programistycznym Scratch. Jest to przyjazny i intuicyjny program, który stanowi doskonałe wprowadzenie do programowania w językach Python czy C++.

Pod koniec semestru uczniowie zapoznają się z robotami Mbot i środowiskiem ich programowania.

Zajęcia mają na celu rozbudzać zainteresowania informatyczne, rozwijać kojarzenie różnych faktów, co z kolei powinno przełożyć się na wyniki osiągane na innych zajęciach edukacyjnych.

Autor: Grzegorz Bukowski