Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620824

Pasowanie na czytelnika

W dniu 12 marca 2021r. uczniowie klasy I zostali uroczyście pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki.

W grono czytających uczniów naszej szkoły wprowadzili swoich młodszych kolegów i koleżanki uczniowie z klasy III.

To ważny dzień w życiu szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książeczki. Pani dyrektor wręczyła im także pakiet pt. "Pierwsze abecadło" przygotowany dla uczniów klas pierwszych przez Instytut Książki.

Pani bibliotekarka założyła każdemu pierwszakowi nowe karty czytelnicze i od dzisiaj mogą oni korzystać w zasobów szkolnej biblioteki.

Wyprawki czytelnicze "Pierwsze abecadło" zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Projekt realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

"Czytelnictwo" zaczyna się już od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać pierwsze litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Jednym w największych wyzwań, jakie stoi przezd dziećmi u progu nauki szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów...