Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620563

Snacks and seewts

Rozpoczynamy współpracę ze szkołami z Bośni i Herzegowiny oraz z Chorwacji.

Będziemy wspólnie  realizować projekt w programie eTwinning pt. "Snacks and sweets"

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łaźcu dołączyła do projektu eTwinning pt. ”Snacks and sweets” (Przekąski i słodycze). Pozostali uczestnicy projektu to: szkoła z Chorwacji i szkoła z Bośni i Herzegowiny – koordynatorzy projektu, szkoła podstawowa nr 15 z Chorzowa oraz szkoła katolicka z Chorwacji.

Głównym założeniem projektu jest podniesienie świadomości na temat zależności pomiędzy sposobem odżywiania i zdrowiem wśród uczniów w wieku szkolnym. W tym okresie przekąski i słodycze są bowiem nieodzowną częścią sposobu odżywiania nastolatków. Ponadto uczestnicy projektu mają na celu ustalenie, jakiego rodzaju przekąski są konsumowane przez nastolatków najczęściej, jakie są ich wartości odżywcze i wreszcie, jak wpływają na zdrowie nastoletniego pokolenia. Ciekawe będzie też ustalenie różnic żywieniowych wśród nastolatków krajów, biorących udział w projekcie.

Efektem końcowym rocznego projektu będą dwie książki online: jedna prezentująca niezdrowe przekąski i druga zawierająca przepisy zdrowych i odżywczych przekąsek. Rezultaty projektu będą dokumentowane na platformie Twinspace, szkolnej stronie internetowej, facebooku oraz w lokalnych mediach.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zadania projektowe!

Autor: Monika Wewiór-Mendrela