• Odwiedziło nas: 619538

Poszukiwacze Patentów - poznaj polskie wynalazki, które podbiły świat

Poszukiwacze Patentów – poznaj polskie wynalazki, które podbiły świat

Klasa VI bierze udział w projekcie Poszukiwacze Patentów – poznaj polskie wynalazki, które podbiły świat. Projekt to filmowa podróż śladami polskich wynalazców, których innowacyjne pomysły podbiły i zachwyciły świat.

Partnerami edukacyjnymi projektu są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.

Cykl „Poszukiwacze Patentów” to projekt opisujący fascynujące losy polskich wynalazków, które zachwyciły i podbiły świat. Składa się on z 6 odcinków utrzymanych w konwencji przygodowego kina akcji. Pomysłodawcą i twórcą projektu jest Arkadiusz Gołębiewski, prezes Stowarzyszenia Scena Kultury.

Dziś poznaliśmy Józefa Bożka, który wynalazł warsztat tkacki, protezę i samochód z silnikiem parowym oraz Tadeusza Tańskiego i historię jego przedwojennego samochodu CWS T1, którego można było naprawić za pomocą jednego klucza.

W następnym tygodniu kolejna podróż do przeszłości.

Autor: Agnieszka Strużykowska