Zdalne lekcje w klasach I-III

Z dużą dozą niepewności i całkiem sporymi wątpliwościami szykowaliśmy się do rozpoczęcia ponownie nauczania zdalnego w szkole, zwłaszcza w klasach młodszych.

Jednak po pierwszych dniach nauki, oddychamy z ulgą i mamy nadzieję, że kolejne dni okażą się tylko lepsze.

Pierwszym wyzwaniem dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli było skonfigurowanie sprzętu w domu, aby każdy uczeń mógł swobodnie łączyć się z nauczycielem i korzystać z pełnej oferty prowadzonych zajęć. Nowe tablety przysporzyły nam pewnych trudności, ale szybko okazało się, że system działa bez zarzutu i tablety są w pełni gotowe do nauki zdalnej. Wszyscy uczniowie posiadają sprzęt do nauki zdalnej, korzystając także z opcji uruchomionej "stacji" nauki zdalnej w szkole.

Wszystkie lekcje odbywają się poprzez szkolną domenę na platformie edukacyjnej Google Classroom. Uczniowie pracują z wykorzystaniem dysku Google.

W klasie I udało się nawet przeprowadzić zdalnie eksperymenty - Brawo Pierwszaki!

Klasa I, II i III już całkiem swobodnie korzysta z różnych funkcji Classroom, np. Meet, Jamboard.

Jest to kolejny, może nawet jeden z trudniejszych okres w dziejach edukacji, dzięki któremu zdobędziemy nowe doświadczenia i umiejętności, a może spojrzymy na naszą szkołę w innym świetle, z innej perspektywy...

Autor: Magdalena Wronkowska