Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Świetlicowe projekty edukacyjne

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy "Magiczna moc bajek"

Pierwszym naszym działaniem było stworzenie "Wąsatego Łazika" - obieżyświata, co to wiele widział i słyszał, mnóstwo ciekawych opowieści i który będzie nam towarzyszył we wspaniałej przygodzie czytelniczej.
Następnie przygotowaliśmy podręczny księgozbiór z pięknymi pozycjami książkowymi. Nauczyliśmy się projektowej, bajkowej piosenki. Obejrzeliśmy ponadczasową dobranockę o "Misiu Uszatku" i rozmawialiśmy na temat szacunku oraz prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.

Wspólnie ułożyliśmy wierszyk:
Dziękuję, Przepraszam, Proszę,
Oto trzy magiczne słowa , które
Zawsze w ustach noszę
I używam ich różnych sytuacjach
Według potrzeby i uznania , bo
ZNAM ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA

Dodatkowo przeczytaliśmy, tuż przed świętami Wszystkich Świętych i Zaduszek, wspaniałą opowieść Leo Buscaglia pt. "Jesień liścia Jasia".
Książeczka w sposób bardzo mądry i prosty przedstawia życie i przemijanie, skłania do refleksji, abyśmy się wzajemnie lubili, szanowali, bo życie jest zbyt krótkie i szkoda czasu na złe relacje...

Dzieci bardzo chętnie angażują się w kolejne zadania modułowe projektu czytelniczego.
Czas spędzony na świetlicy szkolnej wypełniają niezwykłe doznania czytelnicze oraz  odkrywanie i poznawanie pozycji literatury dziecięcej .

5 listopada w ramach udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym "Magiczna moc bajek", obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu wszystkie "Świetliki", przebraly się za ulubionego bajkowego bohatera. Były tańce w rytm bajkowych utworów. Dzieci rozwiązywały bajkowe quizy, kolorowały fantastyczne postacie. Był to miło i pożytecznie spędzony czas. Czas dobrej zabawy. Poprzez udział w takich zajeciach, uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością, kreatywnością oraz ogromną wyobraźnią.

Autor: Aneta Baor