Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620772

GREEN CLASS

Od 1 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu realizowany jest projekt ,,Zielona Klasa” w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA, beneficjentem jest Stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska ,,TIIS”.

Całkowita wartość projektu wynosi 15 000,00zł.

Projekt trwa od września 2020r. do grudnia 2021r.

Celem projektu jest umożliwienie realizacji na terenach wiejskich projektów zwiększających motywację i zainteresowanie uczeniem się języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży wiejskiej poprawiających efektywności nauczania, szczególnie w zakresie komunikatywności.

Projekt angażuje uczniów do anglojęzycznych aktywności pozalekcyjnych, bez tradycyjnych książek, zeszytów i oceniania.

Nauczycielki p. Monika Wewiór-Mendrela oraz p. Martyna Urbaniak z 11-osobową grupą uczniów będą podejmować językowe działania ekologiczne.

Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy będą poznawać słownictwo angielskie z zakresu ekologii nazywające roślinność, która ich otacza. Ponadto poznają tajniki ekologicznej uprawy warzyw w systemie permakultury oraz zajmą się uprawą warzyw w warzywnikach postawionych na placu szkolnym. Poprzez różnorakie działania uczniowie poszerzą zasób słownictwa z języka angielskiego, stworzą słowniki angielskie za pomocą aplikacji komputerowej oraz przyjrzą się bliżej otaczającemu ich środowisku.

Projekt przyczyni się do wzbogacenia zasobu słownictwa ekologicznego w języku angielskim oraz do rozwinięcia umiejętności komunikacyjnych w tymże języku.

Agnieszka Chmielewska

Autor: Agnieszka Chmielewska