Bezpiecznie w szkole

Drodzy Uczniowie;

1 września 2020r. rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2020/2021 w niezwykłych okolicznościach, które wymagają od Nas wszystkich - od Nauczycieli, Pracowników szkoły, Uczniów, Rodziców bardzo odpowiedzialnego podejścia do realnego zagrożenia dla naszego zdrowia, jakim jest COVID-19.

Przygotowujemy się i organizujemy pracę szkoły w nowych warunkach trwającej pandemii. Najważniejsza jednak będzie tutaj nasza wspólna postawa i chęć respektowania zasad bezpieczeństwa, jakie zostaną ustalone w szkole od dnia 1 września 2020r.

Pamiętajmy o kilku zasadach, aby nasz powrót do szkoły był bezpieczny

• Przestrzegaj zasad higieny osobistej!
  • Dezynfekuj ręce przy wejściu do szkoły!
  • Często myj ręce!
  • Nie przychodź do szkoły z objawami choroby!
  • Dbaj o zdrowie swoje i innych!
  • Pamiętaj o osłonie ust i nosa w przestrzeniach wspólnych, tj. korytarz szkolny, łazienka oraz w pobliżu osób, które kaszlą, mają katar lub kichają.
  • Zgłaszaj natychmiast do nauczyciela, jeśli poczujesz się źle, albo zauważysz u siebie lub innych objawy chorobowe.
  • W salach lekcyjnych nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. Tutaj zachowuj bezpieczną odległość.
  • Korzystaj tylko z własnych przyborów szkolnych.
  • Nie wchodź do pomieszczeń, które są dezynfekowane lub wietrzone.
  • Przestrzegaj obowiązujących procedur podczas zajęć szkolnych, w bibliotece, na świetlicy.

Wyrażam nadzieję, że wspólnie zadbamy o to, aby nasza szkoła była dla nas wszystkich bezpieczna.

Życzę dużo zdrowia na nadchodzący nowy rok szkolny 2020/2021.

Do zobaczenia w szkole!

Autor: dyrektor mgr Magdalena Wronkowska