Zdalna Szkoła

Gmina Konopiska realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Nasza szkoła w ramach projektu Zdalna Szkoła otrzymała 3 laptopy i 2 modemy z dostępem do Internetu, które zostały przekazane uczniom i nauczycielom.

W dniu 28 kwietnia 2020 r. zawarto umowę pomiędzy Centrum Projektów Polska Cyfrowa a Gminą Konopiska na realizację projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 59 980,00 PLN i stanowi 100% kwoty wydatków kwalifikowanych Projektu.

Celem projektu jest zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli umożliwiających zdalną naukę.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”).

Autor: Magdalena Wronkowska