Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620868

15 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele.

W czwartek 2 kwietnia, będziemy przeżywać 15 rocznicę śmierci naszego patrona św. Jana Pawła II. Rok, który przeżywamy w naszej Ojczyźnie jest również jemu poświęcony.

Święty Jan Paweł II był człowiekiem pokoju i nadziei. Z niespotykaną pogodą i miłością, ale i niezwykłą siłą i pewnością wskazywał całemu światu, każdej wspólnocie, wszystkim ludziom, każdemu człowiekowi, jak życie czynić bardziej ludzkim. Uczył nas, że żadna wspólnota nie może przetrwać bez prawdziwej solidarności, ale także solidarność nie może istnieć bez miłości. Pamiętamy Jego słowa: Solidarność – to znaczy: jeden i drugi, a skoro brzemię, to brzemię niesione razem, we wspólnocie.

Tym ciężkim brzemieniem, który niesiemy razem jest epidemia koronawirusa. Szkoła to nie budynek ale wspólnota uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Dlatego bardzo serdecznie chciałbym Was zaprosić do wspólnej, solidarnej modlitwy litanią przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji każdego z Nas, Naszych Rodzin, Nauczyciel, Szkoły a także w intencji Ojczyzny i świata z prośbą od oddalenie epidemii.

Transmisja modlitwy w czwartek 2 kwietnia o godz. 15.30. Wystarczy kliknąć w link:

Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko!!!

Pozdrawiam i pamiętam o Was w modlitwie

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Ks. Rafał Białas

Autor: Ks. Rafał Białas