Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620577

Nieśmy radość ...

Z wizytą u osób chorych i samotnych.

Działalność Szkolnego Koła Wolontariatu wpisała się w tym roku w akcję ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej #RazemnaŚwięta;

Wszystkie własnoręcznie przygotowane przez uczniów naszej szkoły kartki świąteczne z życzeniami trafiły do adresatów.

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą p. mgr Anetą Baor w dniu 19 grudnia 2019r. odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Częstochowie prowadzonego przez Zgromadzenie Małych Sióstr "Honoratki", aby wręczyć przygotowane wraz z kolegami i koleżankami z klasy VII kartki świąteczne. Wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem, życzliwością, a także pokorą i refleksją składali podopiecznym Sióstr zakonnych życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Były rozmowy, uśmiechy, uściski, ale również łezki w oku i wzruszenie. Był to niezwykły czas i dobrze spędzone chwile w naszym zabieganym życiu, czas, który zapewne pozostawi trwały ślad w sercach zarówno ludzi młodych i starszych.

"Jako opiekun wolontariatu jestem ogromnie dumna z postawy młodzieży, która wykazała się wspaniałą postawą i wielkim serduchem, pochylając się wielokrotnie nad łóżkami chorych.

Kartki świąteczne, przekazaliśmy również naszym Przyjaciołom ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół ,,Prometeus'' w Konopiskach."A. Baor