Sobota, 2024-05-11

• Odwiedziło nas: 620663

Wyzwanie podjęte!

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli się wyzwania - OFFLINE CHALLENGE

Wyzwanie zostało zaproponowane wszystkim uczniom z klas IV-VII w ramach obchodów DBI 2024, jako sprawdzenie swojej "offlinowej" kondycji.

Ponadto uczniowie zdobyli wiedzę nt higieny cyfrowej oraz mogli zastanowić się, w jakim stopniu telefon "rządzi" ich życiem.

Podejdź do tego z ciekawością i spróbuj odkryć:

=> Kiedy czujesz potrzebę sięgnięcia po telefon, sprawdzenia powiadomień?
Dlaczego chcesz to zrobić? Próbujesz odgonić nudę, zrelaksować się, odpocząć, uspokoić? A może potrzebujesz kontaktu ze znajomymi? Jak inaczej możesz zaspokoić te potrzeby?

=>Jakie uczucia wywołuje w tobie przymusowe odcięcie się od sieci?
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że internet jest zawsze w zasięgu ręki, więc brak możliwości skorzystania z niego może powodować różne (także nieprzyjemne) uczucia. Być może czujesz niepokój, wydaje ci się, że omija cię coś ważnego. A może odczuwasz złość, frustrację lub nawet lęk? Internet często staje się naszym domyślnym sposobem na radzenie sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami, uspokajamy się, korzystając z niego. Jeśli doświadczysz czegoś takiego, spróbuj przez chwilę głęboko oddychać i popatrzeć z boku na myśli i uczucia, które się u Ciebie pojawiają.