Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Szkolne obchody DBI w 2024 roku

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. DBI już dawno wykroczył poza grupę krajów członkowskich UE i obecnie obchodzony jest już w ponad 180 krajach na całym świecie.

DBI odbywa się pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”, a tegoroczna 21. edycja inicjatywy skupia się na założeniach europejskiej Strategii na Rzecz Lepszego Internetu dla Dzieci – Better Internet for Kids (BIK+). Celem Strategii jest poprawa jakości usług cyfrowych i przystosowanie ich dla najmłodszych użytkowników, a także gwarancja ochrony i szanowania dzieci w Internecie. (źródło:https://www.gov.pl/web/baza-wiedzy/6-lutego-obchodzimy-dzien-bezpiecznego-internetu-2024)

Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na 6 lutego 2024 roku, jednak działania do realizacji w naszej szkole w ramach obchodów DBI 2024 zostały zaplanowane do końca miesiąca.

Stawiamy na metodę projektu, aby aktywizować naszych uczniów i wdrażać do samodzielności w uczeniu się, rozwijać umiejętności w zakresie planowania, analizowania, wnioskowania oraz współpracy w zespole.

Czas realizacji zadań: 15-29 luty. Przedstawienie projektów przez zespoły klasowe odbędzie się w dniu 1 marca br.

Obchody DBI 2024 trwają do końca marca. Uczniowie wszystkich klas korzystają w ramach tegorocznego DBI z ciekawych lekcji online prowadzonych przez SaferInternet.

Zadania projektowe dla:

• przedszkola – Zabawa z Necio

1. zabawy w sieci na platformie necio.pl;

2. zapoznanie dzieci z internetem

• uczniów klasy I – Zostań Sieciakiem

1. zabawy w sieci na sieciaki.pl;

2. zapoznanie z Internetem, zasady korzystania - netykieta, wprowadzenie do higieny cyfrowej

• uczniów klasy III – Domowe Zasady Ekranowe

1. przypomnienie zasad netykiety

2. wprowadzenie do higieny cyfrowej