Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Dzień Babci i Dziadka

W piątkowe popołudnie, 26 stycznia 2024 roku, uczniowie naszej szkoły przygotowali niespodziankę dla swoich Najukochańszych Babci i Najdroższych Dziadków.

Nie mogło zabraknąć płynących prosto z serca dziecięcych życzeń, ani wierszyków, które wycisnęły może niejedną łezkę wzruszenia, ani też piosenek, budzących radość i szczęście na twarzach naszych Gości. Występy dzieci zostały przyjęte z ogromnym wzruszeniem i podziwem dla ich kunsztu i zdolności. W sali OSP rozlegały co chwilkę gromkie brawa, a dzieci z wielką miłością i dumą prezentowały przygotowywany na ten dzień swój występ dla Babci i Dziadka.

Na scenie w sali OSP Wąsosz-Łaziec na początek wystąpiły najmłodsze nasze pociechy, czyli przedszkolaki. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Katarzyny Ciupińskiej, zaprezentowały wierszyki i piosenkę z układem ruchowym. Następnie swoje zdolności aktorskie ukazali uczniowie klasy I i III w inscenizacji pt. "Babcia i dziadek w świecie technologii", przygotowanej pod kierunkiem nauczycielki, pani Agnieszki Chmielewskiej.

Starsi uczniowie zaś pod dyrygenturą nauczycielki muzyki, pani Agnieszki Jończyk, zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania. Przypomniano utwory biesiadne, dawniej często śpiewane przy okazji np. spotkań rodzinnych. Przy akompaniamencie fletu i saksofonu odśpiewano wspólnie takie przeboje biesiadne, jak: "Hej, sokoły", "W zielonym gaju", "Czerwone jagody".

Nie mogło zabraknąć w tym bożonarodzeniowym czasie również kolędy "Przybieżeli do Betlejem", którą pięknie zaśpiewała w asyście starszych koleżanek i kolegów uczennica klasy III, zdobywczyni II miejsca w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Aleksandrii - Liwia Makulska.

Dla wszystkich Gości przygotowany był przez Radę Rodziców naszej szkoły słodki poczęstunek, a dyrektor szkoły, pani Magdalena Wronkowska, z ogromną radością i wzruszeniem witała tak licznie przybyłych Gości, składając im życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.