Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Spotkanie z Policjantem

To był zimowy, śnieżny dzień - 16 stycznia 2024 roku...

Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli, odwiedził naszą szkołę Pan Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Częstochowie.

Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego, poznając pracę policjanta. Utrwalili również zasady, o których należy pamiętać podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą i znajomością zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Na zakończenie prelekcji zgłaszali jeszcze dużo pytań, które wynikały w głównej mierze z zaciekawienia pracą policjanta. Na zakończenie spotkania Pan Policjant wręczył wszystkim opaski odblaskowe, bowiem zawsze trzeba pamiętać o tym, aby być widocznym na drodze.

Autor: Magdalena Wronkowska