Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

• Odwiedziło nas: 619786

Na tropie mocnych stron

W dniu 9 stycznia 2024 r. uczniowie klasy III uczestniczyli w zajęciach z naszym szkolnym psychologiem, podczas których odkrywali własne mocne strony.

Każda żywa istota na ziemi ma w sobie zasoby, dzięki którym może nie tylko przetrwać, ale i się rozwijać. To właśnie nasze mocne strony są najlepszym motorem do rozwoju naszych umiejętności, talentów i wartości, które chcemy realizować w życiu. Najczęściej o mocnych stronach myślimy w sposób zerojedynkowy: albo, że mamy jakąś cechę, albo że jej nie mamy. Naukowcy zajmujący się ich badaniem przekonują jednak, że są one wspólne dla nas wszystkich: każdy z nas ma cały zestaw mocnych stron. Różne jest tylko ich natężenie - niektóre są silniejsze, inne słabsze, a jeszcze inne plasują się gdzieś pośrodku. Dlatego warto dążyć do ich odkrywania, pogłębiania oraz wykorzystywania na różnych etapach życia. Klasa III z entuzjazmem wytropiła dziś wiele swoich mocnych stron:)

Autor: Ilona Szczypińska