Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Jasełka w naszej szkole

Jasełka szkolne były doskonałą okazją do spotkania w bardzo miłym i zacnym gronie.

W dniu 4 stycznia 2024 roku o godz. 17.00 uczniowie z klas IV-V-VI przedstawili Jasełka, przenosząc nas do czasów Heroda, a jednocześnie pokazując czasy dzisiejsze. Jasełka w naturalny sposób przypominają nam bowiem o tym, co w naszym życiu jest naprawdę ważne.

Po przedstawieniu, uczniowie zaprosili Gości do wspólnego kolędowania. Dźwięki kolęd rozległy się po szkolnych murach, a wspólny śpiew stopniowo wypełniał wszystkich radością. Pomimo deszczowej pogody na zewnątrz, w szkole panował ciepły i domowy nastrój.

Była to impreza środowiskowa z zaproszeniem lokalnej społeczności.

Na nasze wspólne kolędowanie zaproszenie przyjął Wójt Gminy Konopiska - Pan mgr inż. Jerzy Żurek, przewodniczący Rady Gminy Konopiska - Pan Edward Bałdyga, radny wsi Wąsosz - Pan Andrzej Jarosz i radna Łaźca - Pani Agnieszka Chmielewska, sołtysi z Łaźca - Pani Jadwiga Kromołowska i z Wąsosza - Pani Monika Owczarek, przedstawiciele OSP Wąsosz-Łaziec - Pan Jacek Ślusarczyk i Pan Krystian Ślusarczyk oraz Rodzice i Dziadkowie naszych uczniów, jak również pracownicy szkoły. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Joanna Tekiela - radna powiatowa.

Autor: Magdalena Wronkowska