Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Gminny konkurs literacki rozstrzygnięty!

Wyniki gminnego konkursu literackiego „Pisać każdy może”

Konkurs skierowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Konopiska.

Zadaniem uczestników było napisanie rozprawki na temat: Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Umberto Eco – Kto czyta książki, żyje podwójnie?

Zasady:

Każdy uczestnik mógł zgłosić tylko jeden tekst konkursowy, niewykorzystywany w innych konkursach oraz niepublikowany wcześniej, zarówno w druku jak i w Internecie. Praca miała zawierać nie mniej niż jedną i nie więcej niż trzy strony komputerowego wydruku A4, napisanego czcionką Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5, marginesy 2,5.

Laureaci zostali wyłonieni po zapoznaniu się przez członków Komisji ze wszystkimi nadesłanymi pracami.

Komisja w składzie:

1. Piotr Mesyasz – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach

2. Katarzyna Kisiela – nauczyciel języka polskiego i nauczyciel biblioteki, Szkoła Podstawowa w Łaźcu

3. Wioletta Sosnecka – nauczyciel języka polskiego, Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku

Wyniki konkursu:

I miejsce – Patrycja Herman – ZSP Aleksandria

II miejsce – Aleksandra Przybyłowicz – ZSP Hutki

III miejsce – Lena Borek – SP Konopiska

wyróżnienie:

Mirella Ozimek – SP Łaziec

Aleksandra Owczarek – SP Łaziec

Uwagi, wyjaśnienie:

Teksty biorące udział w konkursie stanowiły samodzielną pracę uczestnika.

Oceniając prace konkursowe, brano pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność z tematem

• oryginalność pomysłu

• poprawność językowa

• ogólne wrażenie artystyczne

Zwycięska praca w największym stopniu spełniła powyższe kryteria. Temat pracy ujęty był w sposób wyczerpujący, autor pracy odwołał się do przykładów z literatury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!!!

Wręczenie nagród odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Konopiskach w dniu 22 stycznia br (poniedziałek) o godz. 10.00.

Autor: Magdalena Wronkowska