Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

• Odwiedziło nas: 621928

Dzień Praw Dziecka - Dzień życzliwości

Dzień Praw Dziecka był okazją do zwrócenia uwagi naszych uczniów na prawa dzieci w związku z ich bardzo aktywną działalnością w sieci.

O co powinien zadbać każdy Rodzic, aby Jego dziecko było bezpieczne... Zapora rodzicielska, program chroniący nadużywanie spędzania czasu w Internecie, blokowanie stron o niepożądanych do wieku dziecka treściach. O tym wiemy raczej wszyscy i większość stosuje tego typu zabezpieczenia. Ale ważna też jest świadomość, że w Internecie nic nie ginie.

W ramach projektu UODO IV edycji programu Twoje dane-Twoja sprawa , w dniu 21 listopada 2023 r. uczniowie kl. 6-7 uczestniczyli w webinarium, które poruszało temat świadomej aktywności w sieci. Temat webinarium : "To nie są ślady na piasku - cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych".

Następnego dnia w naszej szkole obchodzony był dzień życzliwości, który uzupełniał treści wynikające z praw dzieci. Było to dzień pełen radości i wyzwalał we wszystkich bardzo dobre, pozytywne emocje.

Na początek wszycy obejrzeli krótki film animowany;

link: https://youtu.be/slEi9jzwJlM?si=XBxYyr4LTO0P9S-i

Autor: Magdalena Wronkowska