Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

• Odwiedziło nas: 620150

Nasze pierwsze zajęcia w programie TDTS

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklu ogólnopolskich zajęć "#ODOlekcje", które są organizowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych w ramach XIV edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie wiedzy o ochronie prywatności i danych osobowych wśród młodych ludzi. W ramach cyklu będą organizowane zajęcia w formule online za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

#TwojedaneTwojasprawa

Pierwsze zajęcia dla uczniów klas 6-7 szkoły podstawowej odbyły się w dniu 20 listopada 2023 roku w godz. 10:00 – 10.45 (poniedziałek).

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Temat:

To nie są ślady na piasku - cyfrowa tożsamość i cyfrowa reputacja w kontekście ochrony naszej prywatności i danych osobowych.

Zakres zagadnień:

Lekcja nawiązywała do Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Podczas zajęć zostało omówione m.in. prawo do prywatności. Wyjaśniono pojęcia cyfrowej tożsamości i cyfrowej reputacji, a także wskazano najczęstsze skutki braku ochrony prywatności w sieci.

Autor: Magdalena Wronkowska