Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620703

Uwolnij książkę!

Uwolnij książkę ... To kolejna akcja promująca czytelnictwo zainicjowana przez naszą szkolną bibliotekę.

Bookcrossing - Uwalniamy książki i dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Założeniem akcji "Uwolnij książkę" w naszej szkole jest wzajemne dzielenie się książkami, daje więc możliwość wymiany swoich książek na inne. Nie trzeba kupić nowej książki, aby ją przeczytać. Książki są dzięki tej akcji w ciągłym obiegu, ponieważ po przeczytaniu książka wraca na półkę i może być zabrana do domu przez kolejną osobę.

Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą , budowanie więzi między czytelnikami, jak również skuteczny sposób integracji.

A więc - Uwolnij książkę!!!

Autor: Katarzyna Kisiela