Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Alpakoterapia, czyli Dilusiowe Alpaki w naszej szkole

Poniedziałek nie musi być nudny ... Dlatego 2 października 2023 roku w naszej szkole było bardzo radośnie. Tego dnia gościliśmy bowiem panią Ewelinę Kurzak wraz ze swoimi alpakami: Bolkiem, Lolkiem i Guciem. Te przeurocze, mięciutkie, cichutkie i niezwykłe zwierzątka podbiły nasze serca.

Przy okazji dzieci dowiedziały się dużo ciekawych rzeczy o alpakach, min. w jaki sposób należy o nie dbać, jak je karmić oraz co najbardziej lubią robić. Podczas tego niezwykłego  spotkania wszyscy mieli okazję nakarmić alpaki przygotowanymi marchewkami, wyczesać odpowiednimi szczotkami i pospacerować z nimi po szkolnym boisku, ale przede wszystkim - poprzytulać się do woli.

W ten oto sposób dzieci doświadczyły alpakoterapii. Radości było co nie miara, bowiem te przemiłe zwierzątka dostarczyły nam mnóstwo przeżyć i pozytywnych doznań. Wszyscy byli mega zachwyceni naszymi futrzanymi gośćmi!!!

Autor: Edyta Synowiec, pedagog specjalny