Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Narodowe Czytanie 2023

20 września, już kolejny raz uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „Narodowe Czytanie”.

Akcja ta  już na stałe wpisała się w harmonogram naszych  imprez i uroczystości. W tym roku czytaliśmy fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem". Nauczyciele języka polskiego oraz historii przygotowali  scenografię oddającą charakter i atmosferę epoki pozytywizmu. Przemówiła nawet sama Eliza Orzeszkowa, ponieważ dzięki Sztucznej Inteligencji wysłuchaliśmy ciekawostek z życia pisarki. Jej bogata biografia być może rozbudzi ciekawość naszych uczniów twórczością Elizy Orzeszkowej. Z zachwytem słuchaliśmy również pieśni z filmu "Nad Niemnem" oraz oglądaliśmy obrazy pięknej przyrody nad tą niezwykłą rzeką.

Fragmenty powieści odczytali nauczyciele wraz z Panią Dyrektor oraz uczennica klasy VII.

Autor: Katarzyna Kisiela