Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620771

Nowoczesny sprzęt w naszej szkole

W ramach dofinansowania programu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nasza szkoła została zaopatrzona w nowoczesny sprzęt. Zakupiliśmy między innymi: drukarkę 3D, okulary oraz kontrolery ręczne VR, projektor, sprzęt do rejestracji audiowizualnej (parasol do robienia zdjęć, statywy, stabilizator, mikrofon, zestaw bezprzewodowy) oraz lutownicę.

Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji kreatywnych i technicznych. Pozwoli to na uatrakcyjnienie zajęć a uczniowie będą mogli odkrywać swoje talenty i zainteresowania.

Do tej pory nasi uczniowie wykorzystali zakupiony z projektu sprzęt na zajęciach technicznych i przyrodniczych. Zapoznali się z obsługą sprzętów dostępnych w naszej szkole oraz ich zastosowaniem w życiu codziennym oraz zawodowym. Zagłębiali tajniki sztuki wykonywania zdjęć, a za pomocą okularów VR przenieśli się do Dubaju, Londynu oraz w głębię oceanu wraz z rekinami!

Zajęcia sprawiają uczniom wiele radości i z każdą nową odkrytą funkcją tych nowoczesnych sprzętów, sprawiają im coraz więcej satysfakcji.

Autor: Martyna Urbaniak