Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 620798

Tydzień Bibliotek w naszej szkole

Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Został zainicjowany i jest koordynowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich nieprzerwanie od 2004 roku. Co roku przebiega pod innym hasłem, wybieranym przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Tradycyjnie Tydzień Bibliotek rozpoczyna się zawsze 8 maja– w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek i kończy15 maja.

Co roku towarzyszy mu inny plakat oraz inne hasło.

Tegoroczna. jubileuszowa, XX edycja ogólnopolskiego programu SBP – Tydzień Bibliotek przebiegać będzie pod hasłem “Moja, Twoja, Nasza – Biblioteka“.

W naszej szkole również przystąpiliśmy do udziału w święcie bibliotek. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bibliotekami z całego świata - odbyliśmy po nich wirtualny spacer. Zapoznaliśmy się (zwłaszcza najmłodsi uczniowie ) z różnego rodzaju katalogami, budową książki, pracą bibliotekarza.

Najmłodsi uczniowie samodzielnie wykonywali zakładki do książek.

Na zakończenie urządziliśmy wspólne czytanie na świeżym powietrzu. Każdy mógł w ciszy, w otoczeniu zieleni i delikatnego śpiewu ptaków rozkoszować się swoja ulubioną lekturą.