Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

Śladami JP2

W dniu 5 maja 2023 roku odbyliśmy drugą wycieczkę szkolną z cyklu "Śladami Jana Pawła II". Pierwsza wycieczka była związana z miejscem narodzenia naszego Wielkiego Patrona - Wadowicami. Tym razem zwiedzaliśmy malowniczy i piękny Kraków, w którym Jan Paweł II spędził znaczną część swojego życia.

Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Wawelu, gdzie mieści się szczególne miejsce – krypta św. Leonarda, w którym na początku listopada 1946 roku, Karol Wojtyła, jako neoprezbiter odprawił trzy Msze Święte za dusze zmarłych rodziców i brata oraz Mszę Świętą prymicyjną dla przyjaciół.

Słoneczny, majowy dzień sprzyjał naszej wędrówce po kamieniczkach i pięknych zabytkach Krakowa. Odwiedziliśmy Bazylikę Paulinów „Na Skałce” i trafiliśmy pod „okno papieskie” na Franciszkańską 3. Wszędzie napotykaliśmy się na „ślady” naszego Patrona, wzbogacając swoją wiedzę nt Jego życia. Zarówno wnętrza kościołów, kaplic, jak i muzealne zbiory i ekspozycje zachwycały nas swoim urokiem oraz historią, a każdy pomnik ożywał, gdy słuchaliśmy naszego przewodnika, pana Pawła. Zwiedzanie Krakowa zakończyliśmy na Rynku Krakowskim, chłonąc atmosferę tego miejsca, po czym udaliśmy się w dalszą drogę – do Łagiewnik.

Łagiewniki to kolejne miejsce związane z naszym Patronem. Opodal Sanktuarium Miłosierdzia Bożego powstało Sanktuarium Jana Pawła II Wielkiego oraz Centrum JP2 i Muzeum JP2 na Białych Morzach w Krakowie.

To był dobry dzień, który dostarczył nam wielu wrażeń i pięknych doznań. Zmęczeni, ale radośni wracaliśmy pełni wdzięczności za ten ciepły, majowy dzień.

Autor: Magdalena Wronkowska