Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

• Odwiedziło nas: 619729

EkoEksperymentarium online

Uczniowie klasy II i III, kontynuując działania związane z edukacją ekologiczną, wzięli udział w programie EkoEksperymentarium online, który jest realizowany w roku szkolnym 2022/2023 pod patronatem Ministra Środowiska i Klimatu, zgodnie z wymogami podstawy programowej z zakresu edukacji przyrodniczej.

Gra ekoeksperymentarium odbywa się w kilku pokojach tematycznie powiązanych z działaniami ekologicznymi (logicznymi eko). Pokój Róży związany jest ze śladem węglowym, kuchnia z recyklingiem, łazienka z dbałością o wodę, salon z energią i jej zasobami. Możemy również zapoznać się z lasem i jego mieszkańcami oraz zależnościami jakie w nim panują.
Skorzystaliśmy również ze scenariuszy "Symulatorium profesora Gilberta Rzeczki" - pokoju zagadek o wodzie. Ten ostatni pokój jeszcze niejednokrotnie odwiedzimy. Zachęcamy również innych uczniów ( i nie tylko uczniów) do gier przygotowanych przez EkoEksperymentarium. Program przygotowany jest również dla młodzieży i prezentuje w ciekawy sposób zagadnienia związane z ochroną naszej planety zachęcając do podejmowania odpowiedzialnych i przemyślanych działań.

Autor: Beata Cierpiał