Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Z wizytą u pani pielęgniarki

W dniu 2 marca br przedszkolaki odwiedziły gabinet pielęgniarki szkolnej. Pani Gabrysia bardzo ciekawie opowiedziała o swoim wyuczonym zawodzie, który od wielu lat wykonuje z pasją i wielkim zaangażowaniem.

W bardzo obrazowy i praktyczny sposób nasza pani peilęgniarka zapoznała dzieci z czynnościami należącymi do Jej obowiązków. Pogodne i serdeczne usposobienie pani Gabrysi sprawiło, że dzieci bez żadnego lęku aktywnie uczestniczyły w czynnościach wykonywanych przez Nią w codziennej pracy. Pani pielęgniarka m.in. wykonywała pomiary socjometryczne, mierzyła ciśnienie, opatrywała ,,rany”, ,,kontuzje” oraz badała wzrok. Dzieci z uwagą słuchały i bacznie obserwowały to wszystko, co działo się w gabinecie. Nawet moment, kiedy pani Gabrysia zaczęła demonstrować ,,zabieg” dla wielu bardzo nieprzyjemny i budzących strach w oczach, czyli ,,zastrzyk”, nie przestraszył naszych dzielnych przedszkolaków. Dowiedziały się przy tym, iż często zastrzyk jest niezbędny w uratowaniu zdrowia, a niejednokrotnie i życia.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszej pani pielęgniarce za ciekawe zajęcia. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania na temat: higieny, zdrowego odżywiania i dbania o zdrowie.

Autor: Katarzyna Ciupińska